SAF CANLI SPIRULINA NEDİR?

Spirulina en iyi mavi yeşil algler olarak bilinir. Gezegendeki en besleyici, bitki kökenli protein kaynaklarından biridir. Saf Canlı Spirulina , en saf haliyle hasat edildikten birkaç saat sonra kapınıza teslim edilmek üzere yola çıkar . Saf Canlı Spirulina % 100  saf, taze ve canlıdır.

Saf Canlı Spirulina,öncelikle temel olarak phycocyanin adı velien ,gezegende bu mavi yeşil alg haricinde hiçbir yerde bulunmayan, güneşin kırmızı sarı ve mavi spektrumlarını hasat eden pigmentlere sahip mavi bir proteindir. Tarihsel olarak insanlar, on binlerce yıldan beri Spirulina’yı bir yiyecek olarak tüketmiştir. Spirulina, Meksika ve Afrika’daki tuzlu su göllerinin çevresindeki bölgelerde yaşayan yerli halk için bir protein kaynağı olan temel bir gıda maddesidir.

Saf Canlı Spirulina vücudumuzun hemen tanıyarak hücre yapı taşı olarak kullanabildiği en kolay sindirilebilen  bitki bazlı proteindir

Spirulina, herhangi bir yaşam formunun ana maddesi olan protein bakımından zengindir ve barındırdığı kurucu amino asitler ideal olarak dengelidir.

GERÇEKTEN TAZE

Saf Canlı Spirulina  olabileceği kadar kadar tazedir . Spirulina’mızı Türkiyenin güney sahilinde  havanın temiz ve suyun saf olduğu yerlerde büyütüyor ve hasat ediyoruz.

Siparişlerinizi, ertesi gün elinizde olması için Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri  sabah hasat ederek aynı gün içinde adresinize Yurtiçi kargo ile kargoluyoruz.Saf Canlı Spirulina’mız hasat edildikten sonra soğutulur ve dikkatlice soğutuculu kutularında aynı gün size gönderilir

3.5 MİLYAR YILLIK EVRİM

Spirulina, “ yaşamın kökü ” olarak bilinen, dünyadaki en eski yaşam formlarından biridir . Aslında, bu mavi-yeşil mikro alg, milyarlarca yıl önce gezegende yaşam formlarının oluşmasına ve gelişmesine izin veren ,atmosferindeki oksijenin üretilmesinden  kısmen    sorumludur. Spirulina, dünyanın ilk süper besini ve dünyadaki en zengin besin kaynaklarından biridir.

Mavi-yeşil algler, suda çözünen karbondioksiti özümseyebilen ve Dünyanın  ozon tabakasını oluşturan canlılar olarak gelişti ve yavaş yavaş büyük miktarda oksijen salmaya başladılar. Bu, Dünya yüzeyine ulaşan ultraviyole radyasyon miktarını azaltarak,  bitkiler ve hayvanların yaşaması ve gelişmesi için uygun bir ortam oluşmasına neden oldu. Daha sonra çeşitli yaşam formlarının doğması tetiklendi.

Spirulina’ya özgü olan  “phycocyanin” adlı mavi bir pigment, sadece bitkilerde fotosentez için gerekli olan klorofile değil, aynı zamanda hayvanların kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobine de dönüşmüştür. Son derece yüksek bir canlılığa sahip gelişen bir yaşam formudur.

TAM BİTKİ TABANLI GIDA

Saf Canlı Spirulina, bütün bir gıdadır , çoğu gıda takviyesi gibi izole edilmiş bir sentetik besin değildir

.

Bu, daha önce gördüğünüz veya tattığınız herhangi bir Spirulina gibi değil. Kremsi, lezzetli ve gurmedir. Saf Canlı Spirulina,  kurutulmuş Spirulina’dan % 150 daha yüksek besin değeridir ve NASA’nın 2012 araştırmasına göre, bir gram Spirulina, bir  kilo taze sebzeye eşittir.

Hepsinden iyisi, Saf Canlı Spirulina, kutu başına milyarlarca canlı hücre içeren süper konsantre bir besin kaynağıdır .

 Direkt olarak kaşıkla yiyebileceğiniz gibi, suya karıştırarak içebilir  ve çocuğunuzun meyve suyuna eklleyebilirsiniz.!  Sabahları ilk öğünüzü maksimum biyoyararlanım için aç karnına aldığınızdan emin olun , çünkü bu size dünyanın en besleyici, doğal gıdalarından anında faydalar sağlayacaktır.

GURME LEZZETİ

En iyiside, Saf Canlı Spirulina kaliteli bir gurme vegan krem peynir ya da yoğurt tadındadır. Spirulina veya  herhangi bir sebze gerçekten taze olduğunda, ta ve aroma temizdir . Besinler doğal halinde gerçekten taze ve canlı iken,  tatları ve faydaları en üst seviyededir

.

Saf Canlı Spirulina ile hemen fark edeceğiniz en çarpıcı sürpriz, ölü Spirulina tozlarında bulunan hoş olmayan koku veya tatın bulunmayışıdır. Saf Canlı Spirulina  doğanın oluşturduğu şekildedir. Laboratuarda formüle edilmez, hiçbir şekilde işlenmez. Vücudunuzu tamamen biyo-emilebilir canlı bitki temelli, yüksek etkinliğe sahip lezzetli besleyicilerle beslemek, basitçe akıllıcadır

.

AKDENİZ  SAHİLİMİZDE YEREL OLARAK

 YETİŞTİRİLİP  HASAT EDİLİYOR

Akdeniz sahillerimiz,   nemin ve sıcak ve soğuk arasındaki dalgalanma farkının azlığı sayesinde alg yetiştiriciliği için çok uygundur.

 Tükettiğimiz gıdalar açısından, yerel üretimin,  en iyisi olduğuna  inanıyoruz. Saf Canlı Spirulinamızı, Akdeniz bölgemizde organik tarıma en elverişli bölgede küçük kapalı bir ortamda yetiştiriyoruz . Her hafta taze hasat yapabiliyoruz ve aynı gün herhangi bir işleme, dondurma, depolama vb. Yapmadan doğrudan müşterilerimize gönderiyoruz. Sağlığınız ve gezegenimizin sağlığı  için hayati özeni gösteriyoruz.